Wapno nawozowe – Wapnowanie gleb

Zakwaszenie gleb w warunkach glebowo – klimatycznych Polski jest procesem naturalnym. Proces ten ulega znacznemu przyspieszeniu w ostatnich latach na skutek czynników antropogenicznych takich jak: narastający wpływ przemysłowych emisji związków siarki i azotu i związane z tym kwaśne deszcze, nieracjonalne nawożenie mineralne i zakwaszające działanie nawozów mineralnych, jak również towarowy charakter produkcji rolnej i wynoszenie poza obręb gospodarstwa znacznych ilości różnych pierwiastków wraz z określonymi płodami rolnymi przeznaczonymi do sprzedaży.

Wykorzystanie gleby do produkcji coraz większej masy żywności, przy występującym dość często niedostatecznym rekompensowaniu ubytków składników mineralnych i organicznych, prowadzi w prosty sposób do jej degradacji i, co za tym idzie, do obniżenia wartości odżywczych i smakowych produkowanej żywności. Odbija się to w sposób oczywisty na zdrowiu i życiu organizmów wyższych stanowiących dalsze ogniwa w łańcuchu troficznym.

Jednym z najistotniejszych parametrów, decydujących o sprawności, urodzajności, przebiegu procesów chemicznych i biochemicznych oraz walorach użytkowych gleb, jest jej kwasowość – mierzona odczynem pH.Do utrzymania wysokiej jakości gleb niezbędne jest wapno rolnicze, zwane również wapnem nawozowym bądź po prostu nawozem wapniowym.

Jesteśmy jednym z największych producentów nawozu wapniowego w kujawsko-pomorskim. Oferujemy wapno rolnicze najwyższej jakości w przystępnej i atrakcyjnej cenie. Jeśli interesuje Państwa zakup wapna nawozowego, proszę sprawdzić naszą ofertę, dostępną pod adresem nawozy wapniowe, bądź kontaktować się z nami poprzez dział kontakt.

Szczegółowe informacje dotyczące naszego wapna nawozowego znajdują się na podstronie nawozy wapniowe kujawsko-pomorskie